Textové pole: Novinky z klubu

SSK NIVNICE

Novinky z klubu vzduchovka 2008

Zde odkaz ke stažení nominační listiny

3.listopadu máme tady novou vzduchovkovou sezonu a první závody za sebou. Konaly se ve Zlíně a bylo to první kolo Krajské střelecké ligy pořádané Zdeňkem Jančarou. Výsledky  1. místo Hauerlandová Nikol 366, 2 místo Smetana Karel 353b. 4. místo Konečný Tomáš 300b. Tak teda začátek má náš klub za sebou a myslím že dobré. Ke stažení přikládám propozice této ligy

A taky propozice ligy mládeže do 14 let.

10-11.listopad a máme tu první větší úspěchy na VC Dukly v Plzni kde, Kristýna Jankových v první den závodu střelila vynikající výsledek 392b. A postoupila do finále. Po finále sice skončila na konečném 4.místě  ale toto nic nemění na skvělém výsledku v základním závodě. V neděli se jí moc nedařilo a střelila 388b. A skončila na 5. místě.  Pěkně stříleli i dorostenci Karel Smetana a Tomáš Konečný přičemž oba si střelili každý den osobní rekord. Karel 366b. a 367b. Tomáš 344b. a 351b. V průběhu dodám i foto.  Ondra Karlík který střílel taky se teprve teď po příletu z Ameriky, pomalu dostává do formy a i výsledky tomu nasvědčují 558b. a 567b.

23-24. listopadu máme tu i první větší neúspěch kdy na GP KOOPERATIVA v Plzni se nám moc nedařilo sice v dorostu si Karel Smetana vystřílel osobní rekord a to 368b., ale to nevyrovnalo nízké  výsledky ostatních. Výborně nastřílela  Kristýna Jankových první den střelila 390 bodů, ale nestačilo to  na účast ve finále, druhý den to bylo pak 388b., dále pak Kamil Smetana měl špatný den jak v pátek tak v sobotu 559b, a 550b, což je u něj propad 15-20 bodů oproti normálu a výsledky ostatních byly následující Radek Smetana 578b. 576b., Tomáš Konečný 339b., 340b., Milan Lupač 362b., 370b., co k tomu dodat nic, prostě příště si to určitě opraví.

1.prosince se naši nemladší střelci účastnili závodu Mikulášská cena v Poličné. Celkově nás tam jelo 6 střelců. Výsledky byly potěšující, v kategorii do 14 let, Kuba Kunčar 282b 2.místo. do 12 let Veronika Smetanová 288b. 4.místo , Bára Solníková 274b. 5.místo, Veronika Plášková 273b. 6.místo,

Tomáš Horák 272b. a Martin Miškár 242b. Pro Báru Solníkovou, Veroniku Pláškovou a Martina Miškára to byly první závody a k dosaženým výsledkům  GRATULUJEME!!!

5-7.prosince proběhlo na střelnici v Brně soustředění talentované mládeže a reprezentantů ČR spadajících pod  RSCM Brno. Z našeho klubu se soustředění účastnili Karel Smetana, Tomáš Konečný a Jakub Kunčar. Byly to náročné tři dny střílení úpravy poloh a kontrolních závodu. Zaznamenali jsme ale, i úspěchy v podobě 1. místo Karla Smetany ve výstupním závodu na konci soustředění. Přikládám foto i výsledkové listiny.

16.prosince  v Uherském Ostrohu proběhlo první kolo Krajské střelecké soutěže žáků do 14 let výsledky jsou zde.

24.prosince všem členům a střelcům klubu SSK Nivnice přejeme šťastné a veselé vánoce a příjemný nový rok se spoustou osobních a střeleckých úspěchů.

13.ledna tak máme za sebou první závod v novém roce a to 3. kolo Krajské ligy mládeže Zlínského kraje ve VzPu 40. Toto kolo proběhlo ve Zlíně a zde jsou průběžné výsledky.

26.ledna VC Brna Slatiny a naši střelci byli při tom na 3.místě Radek Smetana

V disciplíně VzPu60 nástřelem 578b. Před tímto závodem proběhlo v Brně od 23.ledna do 26.ledna soustředění talentované mládeže, kterého se účastnili střelci Milan Lupač, Tomáš Konečný a trénovali malorážnou pušku v leže a standarta.

2.února třetí kolo Krajské ligy mládeže VzPu30 L  a čtvrté kolo Krajské ligy mládeže VzPu40 které se konalo v Březolupech při Zimní ceně mládeže pořádané Zdeňkem Jančarou. Ve VzPu30 jsme zaznamenali pěkný úspěch Veroniky Smetanové výsledkem 296b. Ve VzPu40 v dorostu obsadil 1.místo Karel Smetana nástřelem

368b.

10.února  VC Dědy Mráze v Třebíči, v pátek jsme na poslední chvíli dali na tréninku  dohromady sestavu a v neděli jsme vyrazili. Byla to jedna z mála možností ještě nahnat dobrý výsledek k nominaci na Mistrovství ČR. Nejlíp nastřílela Veronika Smetanová 294b 2.místo do 14 let, pak Veronika Plášková 280b do 12 let a osobní rekord, a nakonec 1.místo ve družstvech do 12 let, Plášková, Horák, Solníková.

24.února ve Zlíně proběhlo poslední finálové kolo Krajské ligy mládeže ve VzPu 40, po sečtení výsledků  se na 1.místě umístnil Karel Smetana a na 2.místě  Tomáš Konečný, součastně si Tomáš ve finálovém kole střelil osobní rekord 371b. „Tome gratulujeme“:-).

1.března se v Uherském Brodě konalo třetí kolo Krajské ligy mládeže ve VzPu30L, kde se  střelkyně a střelci SSK Nivnice neztratili. Nejlepší nástřel dosáhl Kuba Kunčar 294b. a 2.místo. Dále pak padlo pár osobních rekordů a to Verča Plášková střelila 282b. a 2.místo a Viktor Samek 282b.

9.března tak konečně je tady mistrovství, po první nejistotě zda bude či ne, protože díky Emě byla poškozena střecha haly, vše nakonec dobře dopadlo a mistrovství bylo jak mělo být. Vyrazili jsme v sobotu dopoledne závod začal v neděli a v něm Kamil Smetana střelil 568b. a Ondra Karlík 564b. v kategorii mužů. Následoval závod žen, kde Kristýna Jankových střelila 386b. a postoupila na 6.místě do finále a v něm  nakonec vystřílela 5. místo GRATULUJEME:-). Následně soutěžili Karel Smetana 365b. A Tomáš Konečný 369b. a  za pomoci Adama Foltýna vystříleli taky 5. místo  ve družstvech  mladšího dorostu, což je pěkný úspěch. Pak střílel už jen Milan Lupač 362b. a Vojta Král, který nás všechny moc potěšil výsledkem 360b.

Pěkně Vojto :-)).

18.března tak a je to tady !! Právě byla na svazových stránkách uveřejněna nominační listina Mistrovství ČR mládeže do 12 a do 14 let. Z našeho klubu byli nominováni v kat. do 12 let, Plášková Veronika, Solníková Barbora, Horák Tomáš v kat. do 14 let, Kunčar Jakub, Smetanová Veronika, Kašpárek Jakub. Všem GRATULUJEME!! a ať nepoleví v přípravě.

23.března Všem přejeme veselé velikonoce a informujeme o 4. kole Krajské ligy žáků do 12 a 14 let. Toto kolo proběhlo u nás v Nivnici a v odkazech si můžete stáhnout výsledky jak samotného závodu, tak i průběžného hodnocení všech kol. Získali jsme tyto umístnění. Veronika Smetanová 297b. a 1. místo, Kuba  Kunčar  293b a 2.místo v kat. do 14 let a Tomáš Horák 278b. a 3. místo. v kat. do 12 let.

14.dubna tak konečně jsem se dostal k netu, abych napsal pár řádku k mistrovství žáku do 12 a 14 let, které se konalo v Praze. Osobně jsem se ho neúčastnil, tak tlumočím to co jsem slyšel. Nejlepší výkon podal Kuba Kunčar 296b. a 14.místo dále pak Tomáš Horák 286b. 19.místo, Bára Solníková 275b. 14.místo všichni tři si střelili osobní rekord GRATULUJEME. Kuba Kašpárek střelil 282b, Verča Smetanová 280b. a Verča Plášková 261b. Cesta i průběh mistrovství proběhl pro naši výpravu v pohodě a vládla veselá nálada i přes některé nečekané nízké výsledy, které byly ovlivněny třeba u Veroniky Pláškové  poruchou pušky a u Verči Smetanové menším technickým problémem  v nástřelu, který musela řešit až v první položce a tímto ztratila dost bodů v závodě. Ze všeho se poučili jak střelci tak i trenéři což je vždy dobrá zkušenost do budoucna.

Odkaz ke stažení výsledků.

20.dubna  dneska u nás v Nivnici  proběhlo finále KSL mládeže Zlínského kraje, sešlo se tam 23 z 35 střelců celého finále. Průběh byl pozvolný a klidný čemuž svědčilo i to že vyhlášení výsledku následovalo 30 minut po odstřílení posledního střelce. Celkově se střelci SSK Nivnice umístnili na předních místech,kde v kategorii do 12 let Plášková Veronika skončila na 2. místě a Solníková Barbora na 3.místě v chlapcích do 12 let Horák Tomáš 1.místo v holkách do 14 let Smetanová Veronika 2.místo a v chlapcích do 14 let Kunčar Jakub na 2.místě. Děkujeme všem, kteří se na celém finále podíleli a hlavně společnosti DITIPO, která poskytla hodnotné ceny pro soutěžící.

Domů | O našem klubu | Kontakt | Střelci klubu | Nejmladší střelci | Galerie slávy