SSK Nivnice č.0551  

Sportovně střelecký klub

Novinky z klubu vzduchovka 2012

Textové pole: Domů
Textové pole: O našem klubu
Textové pole: Kontakt
Textové pole: Střelci klubu
Textové pole: Nejmladší střelci
Textové pole: Galerie slávy
Textové pole: Novinky z klubu

 SSK NIVNICE

 

 

Domů | O našem klubu | Kontakt | Střelci klubu | Nejmladší střelci | Galerie slávy

© Created by VA 

M2007

 

M2008

 

 

V2009

 

M2009

 

V2010

 

6.listopadu VC Dukly Memoriál Motáka, první závod ve vzduchovkové pušce v nastávající sezoně. Na tento závod jsme vyrazili dvěma auty a celkově vše probíhalo perfektně, večer před závodem jsme strávili odreagováním se v kině při pohodovém filmu. Problémy nastali až v neděli ráno, kdy Kamilovi nenastartovalo auto a z pohodového závodu se stával hodně smolný den. Všechny jsme druhým autem přepravili na střelnici, aby měli čas na přípravu a Kamil s Václavem začali dle mých instrukcí po mobilu hledat servis. Po dvou neúspěších auto zaparkovali v servisu nedaleko střelnice a dorazili na střelnici, kde se všichni pomalu  připravovali na svou směnu. Závodu se účastnili Veronika Smetanová, Sabina Vaculíková, Tereza Ochotná, Martina Bahulová, Kristána Jankových, Petr Třináctý, Jakub Marek. Závod přes všechny obtíže s autem proběhnul v celku uspokojivě, Kristýna se dostala do finále z 8.místa a po finále postoupila na 7.místo. Skvěle střelili dorostenky Sabina 1.místo (putovní pohár v držení na celou sezonu), Veronika 2.místo, u obou to byla premiérová účast ve finále i s Martinou Bahulovou. Oprava  auta se nedařila a Kamil musel zůstat v Plzni do pondělí. Hodně nám pomohl Petr Šmol a též velké díky patří Dukle Plzeň za poskytnutý nocleh pro Kamila. Pro zbývající osádku přijel z Nivnice Mira Marek, za což mu patří taky velké díky. Nakonec vše dopadlo skvěle, auto bylo opraveno v pondělí a všichni se v pořádku dostali domu.     

12.listopadu Nádherná slunná sobota a mezinárodní závod Olympijských nadějí v Nitře. Závod začal skvěle, všichni měli hodně času na přípravu a celkově prostředí bylo perfektní. Výborně střelila Veronika Smetanová, která se na palebné čáře neztratila a s výsledkem 385b skončila na skvělém 14.místě. Sabině se nedařilo a třetí nepodařená položka ji odsunula ke konci startovního pole. Třetí závodník byl Kuba Marek, pro kterého to byly první mezinárodní závod, což mělo za následek horší stabilitu a hodně trémy.    

14.října V odkazech přikládám přehled závodů na následující sezonu, tak že i přesto že jsem všem přehled rozdal i s komentářem, tak stahujte do zásoby.

 

Odkazy doplním

17.listopadu sváteční den jsme oslavili tradičním závodem VC Šumvaldu. Cesta byla poněkud obtížnější ale proběhla bez problémů. Všichni stříleli v poslední směně a  premiéru v letošní sezoně měla i mládež do 14 let v podání Erika Hauerlanda a Jakuba Výmoly. Výsledky žáků do 14 let nebyly v číslech na které jsme navyklí ale v podstatě kluci začínají. Erik 274b, Jakub 260b. Ze starších zabodoval jen František Smetana, střelil 353b. 3.místo.

19.listopadu Slušovice a 1.kolo KSL Zlín, závodu se zúčastnili

Erik Hauerland, Jakub Výmola, a František Smetana. František měl poslední možnost v této kategorii vystřílet 300b. Tak že po tomto závodu moc toužil, skutečnost byla ale jiná, střelil 291b. 3.místo, Erik 276b. a Jakub 280b. Jakube výborně GRATULUJEME k osobáku a jen tak dál. 

26-27.listopadu pro náš klub první nominační závod do žebříčku reprezentace GP KOOPERATIVA. Do Plzně jsme vyrazili ve složení Veronika Smetanová, Sabina Vaculíková, Tereza Ochotná, Kristýna Jankových. Musím připomenout, že po čtyři léta se umísťujeme na žebříčku vítězů a dokonce loni a předloni jsme vystříleli zlato. Závod započala Kristýna s výsledkem 384b, v další směně byla naše radost skoro nevšední Veronika střelila 386b 1.místo, Sabina 383b. 2.místo. Terka měla problémy v poloze a v podstatě se ještě hledá 357b. V druhém dnu jsme z nadšení už pomalu po další medaili ani netoužil, všem jsem řekl ať střílí hlavně v pohodě. Kristýna přes zdravotní problémy střelila 386b. a postoupila ze 7.místa do finále, které ale nestřílela. Po odstřílení holek jsem pomalu lapal po dechu Veronika 389b. 1místo osobní rekord, Sabina 377b. 4.místo. Terka 359b. Co k tomu dodat baby závod zvládla na jedničku a dvě zlaté a jedna stříbrná je velký úspěch pro náš klub. MOC GRATULUJEME!!!!

Textové pole: Foto na Facebooku 
Textové pole: Foto na Facebooku

3-4.prosince týden po GP KOOPERATIVA se zase ocitáme v Plzni a to na závodu GP Prahy, který je třetí nominační závod v pořadí. Sestavu na tento závod jsme rozšířili o Františka Smetanu, Karla Rachůnka, Petra Třináctého a Martinu Bahulovou. Základ tvořila trojice z minulého týdne Veronika, Sabina a Terka. Sobotní závod nezačal nejlíp Terka Ochotná měla problém s boty a se Sabinou jsme si neporozuměli v přípravě před závodem. Konec závodu byl ale úchvatný, a to v režii Veroniky Smetanové, s přehledem a s nasazením ho zvládla a střelila 391b. 1.místo a osobní rekord. I přes to že jsme zahlédli náznak slziček u zbytku našich střelkyň, kterým se závod nepodařil, tak se vše nakonec urovnalo. Velkým překvapením byla Martina Bahulová střelila 377b. což není vůbec špatný výsledek, stejně dobře střelil František a s výsledkem 368b. dohání zkušenější dorostence. Neděle se nesla v duchu trošičku napnuté nálady, z čehož i vyplynuly výsledky, Verči se tento závod nepovedl, ale není co vyčítat. Sabina k závodu nastoupila s větším klidem a po respektování jejich požadavků v přípravě před závodem, bylo vidět posun dopředu a závod zakončila s výsledkem 384b. 3.místo a osobní rekord. František s výkonem neklesl a střelil 367b. což dokazuje že předchozí nástřel nebyl náhodný. Zbytku výpravy se v tento den obzvlášť nedařilo a jejich výsledky byly v mezích průměru.

8.prosince na stránkách ČSS  www.shooting.cz byl uveřejněn žebříček nominovaných juniorek na kontrolní závod o účast  na Mistrovství Evropy ve vzduchových puškách a mezi nominovanými juniorkami je i Veronika Smetanová z našeho klubu. Závod se střílí 17-18.12. v Plzni na elektronické terče a Veronika je mezi deseti nominovanými střelkyněmi na 7.místě. Nominace je sestavena ze tří celorepublikových kontrolních závodů, prvního v Liberci (bez naší účasti), GP KOOPERATIVA a GP Praha (s naší účastí). Verčo ať se daří, MOC GRATULUJEME!!!!!

7.ledna Veronika Smetanová se probojovala do dalšího kolo kontrolního závodu o účast na Mistrovství Evropy ve vzduchových puškách. Součastně s tímto závodem se konal závod VC Plzeň Slovany a tohoto závodu se účastnili i další naši střelci a získaly cenné kovy, Martina Bahulová vystřílela  2.místo František Smetana 3.místo.

13-14.ledna účast Veroniky Smetanová a Sabiny Vaculíkové na GP Plzně mezinárodní závod, Veronika měla tento závod jako další kolo v boji o účast na Mistrovství Evropy a Sabina byla na tento závod nominována RSCM Brno. Veronika nastřílela v první den 389 a umístnila se na 16.místě z 40 juniorek, druhý den 386b. Sabina střelila první den 377 a druhý 380b. 

21.ledna VC Uherského Brodu a sní naše výprava v počtu 15 střelců. Podařilo se nám obhájit cenné kovy v kategorii dorostu kde Veronika Smetanová střelila 389b. 1.místo, Martina Bahulová 378b. 3.místo, František Smetana 363b. 4.místo. Foto na www.facebook.com/ssknivnice

28-29.ledna VC Brna Slatiny rozdělená na dva dny. První den se střílela VzPu40, 60 a druhý den VzPu30 v leže. První den závodu náš klub reprezentovalo 6 střelců z toho fantastickým nástřelem 385b. bodoval František Smetana 2.místo. Druhý den se závodu účastnili tři střelci z našeho klubu přičemž jsme nečekali od nich nijak ohromující výsledky, protože se střílením v leže teprve začínají. Nejlépe nastřílela Vanesa Smetanová 289b. dál Jakub Výmola 276b. a David Nemrava 267b. 

4.února Zlatá diabolka Březolupy, jde o jeden z největších závodů našeho regionu a pro nás je to prestižní závod, kterého jsme se jako každoročně zúčastnili i letos. Výsledky Kamil Smetana 586b.  2.místo, Ondřej Karlík 575b. 3.místo, Veronika Smetanová 379b. 2.místo. Výsledky celkově uspokojivé a konkrétně výsledek Kamila je velice potěšující.

19.února Zimní cena DDM Třebíč podstatný závod,  který nám pomohl k zlepšení výsledků pro nominaci na MČR. Výsledky Vanesa Smetanová 294b. 3.místo v kategorii žákyně do 14 let. Tereza Ochotná 375b. 1.místo Karel Rachůnek 363 3.místo. Závod splnil očekávané Tereza si polepšila nominaci a Vanesa si střelila nominační výsledek. Gratulujeme.

10-11.března VC Žilova a VC SSK Plzeň Slovany, v roce 2011 vystřílel náš klub na tomto závodu Putovní pohár a měli jsme ho v držení na celý rok. Po roce nastala doba pohár vrátit a věděli jsme, že letos pohár nezískáme, protože nemáme na to dostatečný kádr střelců pro určenou kategorii. Větší jistotu jsme měli ve VzPu40 a ta se taky splnila, František Smetana 3.místo Sabina Vaculíková 5.místo oba v disciplíně VzPu40. Musíme vyzdvihnout i výsledek Vanesy Smetanové, která střelila 298b. 

18.března MČR 2012 v Plzni, na vrcholný závod vzduchovkové sezony jsme odjížděli s menší nadějí na úspěch a v podstatě se nám i naplnila. VzPu40 dorostenky Veronika Smetanová mistryně ČR s výsledkem 385b. VzPu 40 mladší dorostenci František Smetana 3.místo s výsledkem 378b. Všem moc GRATULUJEME!! Foto www.facebook.com/ssknivnice

7.dubna deštivé počasí a Mistrovství žáků v Brandýse nad Labem. Na tento závodu se nominovalo 5 střelcům  z našeho klubu. MČR bylo zorganizováno na jedničku a všem se střílelo v pohodě. Umístění jsme nečekali, ale doufali jsme na lepší výkon Vanessy což se též potvrdilo, Vanessa  střelila 299b. z 300b. možných a probojovala se z¨6.místa do finále. Toto finále co následně střílela, musíme hodnotit jen a jen pozitivně i přes to, že na konec skončila na 8. místě. Skvěle střelil svůj závod i David Nemrava 288b. a osobní rekord. VŠEM GRATULUJEME.

 

 

22.dubna Finále KSL 2012 Zlínského kraje konané v Nivnici. Celkový počet střelců byl 24 žáků a žákyň  rozdělených do třech kategorii. Finále se skvěle podařilo Vanesse Smetanové, která celkovým součtem všech závodů vystřílela 1.místo. V našlapané kategorii žáků do 12 let se neztratil ani David Nemrava, který střelil 286b 7.místo. Nejlépe ze všech našich střelů střelil Jakub Výmola a to 295b, ale tento výsledek mu díky chybějícím nástřelům z minulých kol moc nepomohl a skončil na 4.místě

Výsledky Finále KSL 2012
Výsledky Finále KSL 2012