SSK Nivnice č.0551  

Sportovně střelecký klub

Novinky z klubu malorážka 2010

Textové pole: Domů
Textové pole: O našem klubu
Textové pole: Kontakt
Textové pole: Střelci klubu
Textové pole: Nejmladší střelci
Textové pole: Galerie slávy
Textové pole: Novinky z klubu

 SSK NIVNICE

 

23-25. dubna 1. kolo KZR v Plzni s účastí Kamila Smetany, Ondry Karlíka, Tomáše Konečného, Karla Smetany a Kristýny Jankových. Výsledky nebyly nijak ohromující jen Karel Smetana střelil na poprvé v sezoně ležák 579b. a standart 1073b. A Kamil Smetana 591b. v ležačce a 580b. ve VzPu60.   

8. dubna a závod v Přerově s účastí Ondry Karlíka, Smetany Kamila a Smetanové Veroniky. Kamil 582b 2.místo. Jinak na druhý závod v sezoně celkově nic moc prostě máme co dolaďovat.

21-23. května 2. kolo KZR v Plzni začalo pro naše střelce úplně perfektně. V pátečním závodu LM60 skvěle střelil Karel Smetana 587b. 4.místo a osobní rekord. Úspěšně ho následoval i Tomáš Konečný s výsledkem 582b. A pěkné 8.místo. Kamil Smetana v kategorii mužů střelil 591b. Mladší střelci našeho klubu se účastnili okresního závodu VC Bzence kde se umístnili následovně, Vaculíková Sabina SM60 575 1. místo, Smetanová Veronika SM60 552b. 2. místo, Horák Tomáš SM60 528b. 3. místo

6. června VC Zábřehu na Moravě a pěkné počasí nás přivítalo v této severní části naší republiky. Závod se zdařil a výsledky jsou následující,  Vaculíková Sabina 572b. 2. místo, Miškár Martin 564b 4.místo.

13. června Český pohár talentované mládeže se blíží tak ani tento víkend jsme bez závodu nevydrželi a zajeli si střelit do Žďáru nad Sázavou, kde se konal závod VC Meziříčí. V mužích Smetana Kamil 1. místo, v dorostu, Vaculíková Sabina 2.místo, Smetanová Veronika 3.místo. 

19. června a je tu první kolo ČPTM konané v Ostravě a hned v závodu

VzPu 40 dorostenky ukázala Veronika Smetanová své kvality a v této disciplíně střelila 377b. 4.místo. Následovně v zvodu 3x20 výborně střelila Sabina Vaculíková 2. místo 535b. Holky si za umístnění přičetly cenné body a oba výsledky byly jejich osobní maxima. Jen tak dál baby :-))).

3-4. července následuje druhé kolo ČPTM konané taky v Ostravě a celá naše výprava ve složení Marek Jakub, Rachůnek Karel, Třináctý Petr, Miškár Martin, Smetanová Veronika a Vaculíková Sabina s chutí na tento závod po týdenním soustředění v Brně vyrazila. Klukům se moc nedařilo, ale v podstatě na to mají nárok  jen tak postřelovat, protože s malorážkou začínají, zato holky zase bodovaly. Sabina SM60 576b., 3.místo, VzPu40 372b 2. místo, SM3x20 537b. 3. místo, Veronika SM3x20 535b. 4.místo, obě si v disciplíně SM3x20 střelili osobní rekord. 

7. srpna po větší přestávce jsme vyrazili na Šumpersko, kde se koná VC Pradědu. Velká výprava v zastoupení našich mužů přinesla výsledky Marek Miroslav v LM60 586b. a 3. místo, tento výborný ležačkář se dostává po letech pauzy do skvělé formy. Výborně střelil i Radek Skopal a výsledek v LM60 582b je jeho osobák. Dorostenci nás taky překvapili, Marek Jakub střelil fantastický výkon v SM60 582 1. místo osobní rekord, Vaculíková Sabina SM60 579b.

3. místo.

14. srpna a poslední 3. kolo ČPTM konané v Plzni s možností získání posledních bodů před následným finále. Tohoto kola se účastnili jen střelci co měli potenciální možnost postupu do finále, celkově tuto šanci využili a na umístnění pro náš klub byl tento závod z celého ČPTM nejúspěšnější. V umístění kralovala Sabina Vaculíková připomínám, že tato talentovaná střelkyně je z Uherského Ostrohu a v našem klubu je na hostování a myslím že jí to v růstu výkonnosti jen prospívá a sama to potvrdila v disciplíně SM60 586b. 1. místo osobní rekord, SM3x20 536b. 3.místo, další z naší výpravy byla střelkyně s velkým potenciálem ve vzduchové pušce  Veronika Smetanová, měla menší handicap v podobě včerejšího návratu z dovolené a krátké aklimatizace, což se ale neprojevilo na jejím skvělém výsledku v disciplíně VzPu40 377b 3.místo. Dále stříleli ještě Marek, Miškár, Rachůnek  a Třináctý, ale nikdo z nich nepodal nějaký převratný výsledek.  

22. srpna VC Opavy závod, který je pro nás posledním před finále ČPTM. V disciplíně LM60 zvítězil Kamil Smetana 587b. 1. místo, v dorostu disciplíně SM60 Martin Miškár obsadil 3. místo a  střelil 565b .  

9. září a nejvíce očekávaný závod sezony, Finále kontrolního závodu reprezentace a Finále ČPTM v Plzni. Do těchto finále se s přehledem probojovali  v dorostu Sabina Vaculíková, Veronika Smetanová a se štěstím Jakub Marek na disciplínu SM60. V kategorii mužů a žen Kamil Smetana,  Kristýna Jankových a v kategorii juniorů Tomáš Konečný a Karel Smetana. Závod VzPu40 ženy započala Kristýna v pátek odpoledne, ale celkově jí závod nesedl a výsledek 385b. ji na míli vzdálil od očekávaného finále. Následoval závod LM60 a Kamil s vynikajícím výsledkem 594b. A přehledný  postoupil do finále kde si udržel 7.místo(po finále). Následoval závod juniorů LM60 ve kterém Tomáš Konečný ukázal své kvality a s výsledkem 583b. postoupil do finále a celkově skončil na 8. místě(po finále). Následoval závod SM60 dorostenek a dorostenců a  v něm bodovala Sabina Vaculíková 579b a smolné 4.místo. V tomto závodu se dařilo i Veronice Smetanové, která s výsledkem 570b obsadila 10.místo. Jakub Marek střelil svůj standardní výsledek 571b a umístnil se na 24.místě. Poslední den závodu byla v programu disciplína SM3x20 a výtečný výsledek Sabiny 551b. 2.místo.  Týden nato nás čeká mistrovství ČR a doufáme, že se nám bude dařit alespoň stejně jako ve finále.

12. září další víkend v Plzni a protentokrát mistrovský, ano probíhá Mistrovství ČR ve sportovní střelbě. Letos se tohoto závodu účastnilo 12 střelců z našeho klubu jmenovitě Smetana Kamil, Marek Miroslav, Karlík Ondřej, Skopal Radek,

Lupač Milan, Marek Jakub, Miškár Martin, Třináctý Petr, Rachůnek Karel, Smetanová Veronika, Konečný Tomáš, Smetana Karel. K průběhu celkového mistrovství musím dodat že další víkend v Plzni, byl pro některé ze střelců únavný a hlavně holky to nesly těžce a z toho se odvíjely i výsledky, přes to i někteří zazářili. V kategorii juniorů LM60 se Milan probojoval s výsledkem 585b. do finále a skončil na pěkném 8.místě(po finále), dále výsledky byly průměrné a za vzpomenutí stojí 8.místo družstva dorostenců z 21celkových družstev. Výsledková listina je na stránce www.shooting.cz.

26. září a tradiční ukončení letní sezony SSK Nivnice na Grand Prix Poruba v Ostravě. Tento závod na konci sezony vždy přinesl výsledky v podobě osobních rekordů a umístnění. Je to možná způsobeno  poklesem psychického napětí z hlavní sezony a z pohodového přístupu střelců k závodu. Letos tomu nebylo jinak, celý několika kolový závod LM60 zvítězil Kamil Smetana s nástřelem v tomto posledním kole 593b. 1.místo, v dorostu SM60 toto kolo vyhrála Sabina Vaculíková 586b. 1.místo a vyrovnáním osobního rekordu. 

15. září pro klub smutná zpráva, Tomáš Konečný ukončil aktivní střeleckou karieru. Toto učinil po férové dohodě, a po dostřílení Kontrolního závodu reprezentace 2010 a odchází na vrcholu své kariery. Podílel se na dvou bronzových medailích v družstvech a nespočetně skvělých výsledcích ve sportovní malorážce . TOME DĚKUJEM.

3. října úplně poslední závod v malorážné pušce pro náš klub s účastí Ondry Karlíka, Radka Skopala a Milana Lupače protentokrát v Zábřehu. Chlapům se dařilo a LM60 Milan střelil 587b., 4.místo.

 

Domů | O našem klubu | Kontakt | Střelci klubu | Nejmladší střelci | Galerie slávy

© Created by VA 

M2007

 

M2008

 

 

V2009

 

M2009

 

V2010