SSK Nivnice č.0551  

Sportovně střelecký klub

Novinky z klubu vzduchovka 2013

Textové pole: Domů
Textové pole: O našem klubu
Textové pole: Kontakt
Textové pole: Střelci klubu
Textové pole: Nejmladší střelci
Textové pole: Galerie slávy
Textové pole: Novinky z klubu

 SSK NIVNICE

 

 

Domů | O našem klubu | Kontakt | Střelci klubu | Nejmladší střelci | Galerie slávy

© Created by VA 

M2007

 

M2008

 

 

V2009

 

M2009

 

V2010

 

V2012

 

Textové pole: Fotogalerie

3.října postupně po cca dvou týdnech jsme vstoupili do vzduchovkové sezony. Sezona 2013 pro nás připravila velkou výzvu v podobě zařazení Veroniky Smetanové do kategorie „C“ což znamená velký  krok k reprezentaci ČR. Své úspěchy předvedla i Sabina Vaculíková, která je momentálně na první příčce v kategorii „M“, o postup do kategorii „C“ ji připravily horší výsledky ve vzduchové pušce v minulé sezoně.

V ležáku žáků a žákyň sledujeme menší stagnaci příchodu nových střelců, věříme že tento malý  hendikep odstraní současní začínající střelci, kterých máme momentálně celkem 7( 2 holky, 5 chlapců).

M2012

 

20.října nádherná sobota spojená s velmi úspěšným 1.kolem Tradix capu pořádaného SSK Březolupy ve Slušovicích. Celkově musíme pochválit skvělou organizaci závodu a průběžné vyhodnocování výsledků. Po prvním závodu není střelkyním a střelcům co vytknout v číslech, Veronika Smetanová 389b 1.místo, František Smetana 376b 3.místo, Tomáš Horák 345b. osobní rekord, Lukáš Hala 341b první závod a  povedený. Nepolevovat a jen tak dál. Nakonec musím vzpomenout i výsledek Martiny Bahulové, která tento závod střílela za mateřský klub SSK Uherský Ostroh a dosáhla osobního rekordu 387b. 2.místo.

3.listopadu první kolo KSL Zlínsko 2013 v Březolupech by bez naší účasti nešlo,  tak že 2 střelci do 12 let byli jediní naši zástupci v tomto závodu, kteří si ale nevedli špatně. Výsledky uspokojivé, Aneta Daňková 288b. 2.místo, David Nemrava 286b. 4.místo. Krajská liga byla součástí 2.kola Tradix capu, kde se střílí i VzuPu40 do 18 a v tomto závodu nelíp z klubu střelila Veronika Smetanová 390b. 2.místo, František Smetana 378b. 4.místo. Musíme vyzdvihnout i výsledek Martiny Bahulové 393b. 1.místo i přesto že střílela za Uherský Ostroh i se Sabinou Vaculíkovou, která  střelila 381b. 3.místo, je tak trochu bereme za vlastní :o). Všem moc GRATULUJEME!!!

10.listopadu HOPES 2012 Nitra jde o mezinárodní juniorskou soutěž ve vzduchové pušce světové úrovně konanou v Nitře. Záměrem naší účasti bylo vytvořit dvě družstva a pokusit se vybojovat medaili. První družstvo bylo složeno z juniorek trénujících v našem klubu, kde oporou byla klubová jednička Veronika Smetanová následně Sabina Vaculíková a Martina Bahulová z Uherského Ostrohu. Závod začal v celkem pohodovém duchu s trošičkou nervozity, ale ta není na škodu. Veronika v tomto závodě potvrdila svou super formu a výsledkem 390b. se probojovala mezi 9 nejlepších střelkyň, jenže stejný výsledek střelila i střelkyně Radulovič ze Srbska a následoval mezi nimi rozstřel o 8.místo a následný postup do finále. Veronika bohužel tento rozstřel  prohrála o 0,9 bodu, přesto to byla pro ni velká zkušenost a i když neuspěla byla z průběhu nadšená. Sabina skvěle začala, pak následovala třetí položka a propad ve výkonu, celkově střelila 372b. Martina odvedla skvělou práci a střelila 384b. Baby se nakonec ve družstvech umístnily na 6.místě.

Druhé družstvo bylo složeno s dorostenců Františka Smetany, Martina Miškara a Radka Ondrašíka z SSK Březolup. Z této trojice střelil skvěle František a s výsledkem 381b. vybojoval 3.místo.  Družstvo dorostenců nakonec vystřílelo 3.místo.

23-24.listopadu GP Kooperativa v Plzni tradiční mezinárodní závod který jsme i letos i přes zvažování účasti nevynechali. Pět let z tohoto závodu vozíme medaile a v posledních třech letech vždy zlatou a letos tomu nebylo jinak. Závodu se účastnila čtyřčlenná výprava ve složení Veronika Smetanová, František Smetana, Sabina Vaculíková a Martina Bahulová (poslední dvě střelkyně jsou z SSK Uherský Ostroh).  Páteční závod nevyšel našim juniorkám Veronika začala  96,96 následovala závada na pušce kterou rychle a s přehledem řešila, načež vypadla z tempa a na pohodový začátek už nenavázala, celkově střelila 374b. Sabina se tuto sezonu hodně hledá a tomu odpovídal i výsledek 375b. Jiná káva to byla ale v dorostu kde Martina ukázala své kvality a s výsledkem 386b. dosáhla 1.místo, František se na závod moc těšil a šlo vidět že je ve formě, nastřílel 385b a 3.místo. V sobotu jsme Martinu i Františka zařadili do juniorských kategorii a myslím, že se tam neztratili František střelil 560b. a Martina 383b. s postupem do finále z 8.místa. U Veroniky jsme doladili pušku a i přesto šlo cítit trocha nejistoty, ta ale hned z Veroniky spadla a střelila 387b. a postup do finále z 6.místa. Sabina po úpravách pušky střelila 374b. Z letošního GP máme smíšené pocity i přesto, že jsme dovezli dvě medaile je velká škoda technické závady u Verčiné pušky a stálého nenalezení problému u Sabči. Medailistům gratulujeme a jen tak dál.    

2-3.prosince po týdnu opět v Plzni a pro změnu na GP Prahy, tento závod byl oproti GP KOO plně obsazen a nebylo lehké se dostat na palebnou čáru po termínu přihlášek. Nakonec se podařilo a šesti členná výprava se závodů účastnila. V sobotu se zadařilo Veronice Smetanové a v kategorii juniorek střelila 387b. následovala ji  Martina Bahulová která v kategorii dorostu střelila 386b. 3.místo. Ve stejné kategorii výborně střelil i Lukáš Hala 375b. osobní rekord GRATULUJEME. Nedělní závod probíhal v režii Martiny a jejího fantastického výsledku 393b. 1.místo, následoval výsledek Františka Smetany, který střílel podruhé VzPu60 a 577b. je velkým příslibem do budoucna. Po úpravách polohy a pušky se ukázala i Sabina Vaculíková a střelila 380b.

15-16.prosince první kontrolní nominační závod na Mistrovství Evropy kterého se zúčastnila Veronika Smetanová a Martina Bahulová (SSK Uherský Ostroh, hostování v SSK Nivnice) šlo o první závod v ČR který se střílel dle nových pravidel a nebylo moc času na procvičení změn jak v základním závodu tak ve finále. Veronika navíc nastoupila na startovní čáru s novou vzduchovou puškou, což byla další nevýhoda. První závod dopadl    druhý byl o něco horší, ale přesto baby vše zvládly a nezaskočilo je ani zkrácení základního závodu.

5-6.ledna Všem přeji šťastný Nový rok a hodně střeleckých úspěchů. Další pokračování kontrolního nominačního závodu na Mistrovství ve stejném složení a sestava posílena o Františka Smetanu který si střelil součastně probíhající závod VC SSK Slovany. Sobotní závod se nádherně povedl Veronice kdy v základním závodu střelila 386 a postup do finále ze 3. místa. Následovalo strhující finále a udržení si 3. pozice „Pěkně Verčo, moc pěkně“. Martina měla trochu problém se stabilitou a ten se odrazil i na výsledku 381b. V neděli se karty otočily a Verča střelila 384b. a Martina 386b. Nakonec musím dodat ještě výsledek Františka ze sobotní VC SSK Slovany 2.místo 377b.

11-12.ledna a maratón Nivnice Plzeň pokračuje v podobě účasti na GP Plzně, mezinárodní závod spojený s nominací na Mistrovství Evropy. Krom Martiny Bahulové se tohoto závodu zúčastnila i Sabina Vaculíková též z SSK Uherský Ostroh a vypadla nám Veronika z důvodu nemoci. V první den závodu střelila Martina 389b což je pěkný výsledek a následující druhý den to už tak dobré nebylo a Martina střelila 384b. Sabina se v tomto závodě hodně hledala a oba dny střelila 375b.

19.ledna tradiční VC Uherského Brodu, která se neobejde bez naší účasti. Na tento závod jsme vyslali 9 puškařů a 3 pistoláře. V kategorii žáků to bylo 6 střelců a někteří měli tento závod jako premiéru v začínající střelecké kariéře. V pušce jsme neměli konkurenci a to jak ve VzPu60 Kamil Smetana 374b. 1.místo tak i ve VzPu40 Veronika Smetanová 1.místo 390b., František Smetana 2.místo 380b., a dokonce díky absenci SSK Uherský Ostroh v žácích do 12 let David Nemrava vystřílel 1.místo 289b. a Aneta Daňková 2.místo 282b., a nakonec Katka Zálešáková 3.místo 280b. Co dodat, úspěšní závod co se medailí týče, který byl letos co do počtu střelců pěkně obsazený a nakonec velké potěšení z úspěchu ležačky i když ve výsledcích máme co dohánět.

26-27.ledna VC Brna Slatiny rozdělená na dva dny a pořádaná v nové vzduchovkové střelnici RSCM Brno. Naše účast v počtu 7 střelců VzPu40,60 a v nedělní závodu žáků jsme měli obsazení slabější a to je 3 střelci. V sobotním závodu se nám moc dařilo v kategorii VzPu40 František Smetana 2.místo 391b., Martina Bahulová 3.místo 389b., oba výsledky jsou fantastické a jak Františkovi tak i Martině moc gratulujeme. V nedělním závodě žáků jsme se taky neztratili a Aneta Daňková vystřílela pohár v kategorii VzPu30 do 12let 5.místo výsledkem 283b. GRATULUJEME Aneto a jen tak dál.

17.února VC DDM Třebíč s účastí Anety Daňkové, Katky Zálešákové, Vanessy Smetanové a Toma Horáka. Vanessa a Tom se v tomto závodu doháněli nominaci na MČR 2013. Aneta vleže začala velmi s přehledem a klidně malé zaváhání přinesla druhá položka a nádherně závod zakončila třetí položkou v hodnotě 100 celkově střelila 296b. a 2.místo. Katka tento závod odstřílela velmi pěkně žádné rušení polohy ani žádné podstatné chyby jí vynesly výsledek 283b a 3.místo.

9.března Zlatá diabolka Březolupy a součastně 3.kolo KSL Zlínsko. První závod v našem Zlínském regionu střílený dle nových pravidel a musím dodat že pořadatelé vše zvládli a až na pár maličkostí není co vytknout, jen možná velká prodleva od skončení závodu a zveřejnění výsledků. Z našeho klubu se závodů zúčastnili skoro všichni teda kro Martina Miškár. Výsledkově v dorostu kraloval František Smetana 387b 1.místo, 2.místo obsadila Martina Bahulová nástřelem 382b. V ležáku chyběla Aneta Daňková což byla škoda protože pokud by tento závod střelila dobře měla šanci na medaili. Stejnou šanci ale v jiné kategorii nepromarnil David Nemrava a vystřílel 3.místo výsledkem 288b. Vleže dobře závod zvládli naši začínající střelci a to Hladiš, Matušák, Šimek všichni tři si střelili osobní rekord. Všem moc GRATULUJEME.

16-17.března je to tady, vrchol vzduchovkové sezony v podobě MČR 2013 pořádané v Plzni. Na toto mistrovství se nominovali všichni přihlášení z našeho klubu což letos činilo velké logistické problémy v přepravě všech střelců. Nakonec se vše zdařilo a 16ti členná výprava v pořádku do Plzně dorazila. Po bezproblémové přejímce a presenci jsme se ubytovali a druhý den v ranních hodinách vyrazili na střelnici. První úspěch jsme zaznamenali v juniorkách kde se Veronika Smetanová probojovala do finále a po strhujícím a napnutém finálovém závodu skončila na 4.místě za co moc Gratulujeme. Následoval závod mladších dorostenců, kde s přehledem František Smetana vystřílel Mistrovský titul 1.místo. V tomto závodu jsme obsadili i družstvo Zlínské KS (Smetana, Ondrašík SSK Březolupy a Miškár), které obsadilo 3.místo. Zbytek výpravy na medailové příčky nedosáhl, ale ani jsme nezaznamenali žádný velký propad ve výsledcích. Všem moc GRATULIJEME a děkujeme za snahu a reprezentaci klubu. Ať Vás střelba baví a jen tak dál. VIVA SSK NIVNICE.