SSK Nivnice č.0551  

Sportovně střelecký klub

Novinky z klubu vzduchovka 2011

Textové pole: Domů
Textové pole: O našem klubu
Textové pole: Kontakt
Textové pole: Střelci klubu
Textové pole: Nejmladší střelci
Textové pole: Galerie slávy
Textové pole: Novinky z klubu

 SSK NIVNICE

 

 

Domů | O našem klubu | Kontakt | Střelci klubu | Nejmladší střelci | Galerie slávy

© Created by VA 

M2007

 

M2008

 

 

V2009

 

M2009

 

V2010

 

Říjen a sním začátek vzduchovkové sezony 2010-11. Všem Vám jménem klubu přeju hodně střeleckých úspěchů. V příloze je ke stažení přehled závodů pro tuto sezonu.

Přehled závodů 2010-11 žáci
Přehled závodů 2010-11 starší

6.listopadu VC Poruby v Ostravě a první prověrka našeho klubu na vzduchovkových závodech. 4.místo v kategorii žen vystřílela s výsledkem 384b. Kristýna Jankových, taky v mužích Kamil Smetana vystřílel 4.místo s výsledkem 576. Dále se závodu účastnili Veronika Smetanová 371b., Sabina Vaculíková 372b. a  Tereza Ochotná 337b. mimochodem její první závod.  

13.listopadu mezinárodní závod Olympijských nádějí v Nitře s účastí našich střelkyň Veroniky Smetanové a Sabiny Vaculíkové. Závod proběh celkem v pohodově a po skončení směny byla Veronika na 3. místě do vyhlášení jsem měli 2 hodiny času, což jsme strávili  procházkou po Nitranském náměstí. S návratem do haly se pořadí trochu upravilo a Veroniku přestřílela v následující směně ještě jedna Ruska a Slovenka. Celkové výsledky, Veronika 379b. 5.místo a Sabina 370b.  

1
2

20.listopadu a tradiční Zimní cena mládeže netradičně konaná ve Slušovicích. Součástí tohoto závodu bylo první kolo Krajské střelecké ligy Zlínského kraje. Za náš klub se závodu zúčastnili střelci Tomáš Horák, Martin Miškár, František Smetana a Roman Hruboš. Závod proběhnul úplně v pohodě a se skvělou organizací. Naši střelci si vedli znamenitě, Tomáš 297b. 1.místo, Martin 297b. 3.místo, Fera 288b., jeho druhý závod a další osobní rekord a Roman 257b. a jeho premiéra. 

17.listopadu VC Mikroregionu Uničov v Šumvaldu, závod kterého se náš klub s chutí účastní a letos tomu nebylo jinak. Celkově se závodu z našeho klubu účastnilo 8 střelců. V kategorii do 14 let Jakub Marek vystřílel 295b. a 2.místo,  tímto závodem se tak rozloučil s touto kategorii a začíná střílet v mladším dorostu VzPu40 ve stoje, dále ho následoval Tomáš Horák 294b. 3. místo a fantasticky střelil i František Smetana 287b. první jeho závod. V Kategorii ženy a dorost VzPu40 ve stoje se Kristýna Jankových umístnila na 1.místě s výsledkem 381b., Karel Rachůnek  3.místo 358b. a Tereza Ochotná 343b. což je její osobní rekord a postupně stoupá.

1
1

26-27.listopadu GP Kooperativa v Plzni, mezinárodní závod kterého se každý rok účastníme a celkově si nevedeme špatně. Letos tomu nebylo jinak a závodu se účastnili střelci Smetana Kamil, Jankových Kristýna, Smetanová Veronika, Vaculíková Sabina, Rachůnek Karel, Ochotná Tereza a Třináctý Petr. První závodní den překvapila Tereza nádherným osobním rekordem 364 b. a Karel 369b. taky osobní rekord, oba se střelbou v podstatě začínají, Veronika se přiblížila ke svém osobnímu rekordu výsledkem  378b. Druhý den  zahájil s výsledkem 574b. Kamil v kategorii mužů, Kristýně se celkově nedařilo a řešila problém s novou puškou, kterou zkouší. V poslední směně střílela Veronika se Sabinou a na konci závodu jsme všichni sledovali jejich perfektní výsledky. Veronika v tomto závodu dorostu střelila 386b. 1.místo a Sabina 382b 5.místo. Letos jsme nepolevili a třetí rok po sobě jsme získali medaili v tomto prestižním mezinárodním závodu a obhájili zlato z minulého roku.   

11-12.prosince GP Brno na prozatím neprodané (nebo teda v prodeji) střelnici ČSS v Brně. Jde o dvoudenní závod konaný  v toto období a letos tomu nebylo jinak v sobotu nám příjezd zkomplikovalo počasí a Kamil Smetana nastupoval na start s 10 minutovým zpoždění přesto výsledek byl výborný a dosáhnul 572b. 13. místo. Pak jsme měli 4 hod. času a následoval start dorostenek a dorostenců z našeho klubu kde v tomto prvním závodu nijak moc neoslnili a jen Kuba Marek si střelil osobák 346b. Druhý den se dařilo o něco víc a to jak Kamilovi tak i mladším střelcům Kamil střelil 576b. a skončil na 11. místě, načež v dorostu zabodovala Veronika Smetanová s výsledkem 386b. a 4. místo což trošku zamrzelo, ale  na druhou stranu potěšilo to že tři předchozí místa obsadili dva Maďaři a jedna střelkyně z Moldavska, dále Sabina s výsledkem 378b.obsadila skvělé 7. místo. Obě dokázaly že výsledky co střelili v Plzni dovedou střelit i v Brně a nestřelili je jen náhodou,  baby GRATULUJEM. :-))

2
1

8-9.ledna první posilvestrovský víkend vyrazila 10 členná výprava z našeho klubu na dva závody zaměřené hlavně na mládež. První sobotní závod O pohár Plzeň Slovany se konal v Plzni a celkem jsme si věřili a doufali, že  vystřílíme alespoň umístnění ve družstvech, co se nám splnilo Smetanová, Vaculíková, Rachůnek vystříleli 2.místo. V jednotlivcích dorostu do 16 let vystřílela Veronika Smetanová ještě 2.místo s nástřelem 382b. V Plzni jsme přespali a v neděli ráno vyrazili na Zimní Pražskou diabolu, ani z těchto závodů jsme neodešli s prázdnou a rodina Smetanů pokračovala ve sběru medailí. Veronika vystřílela v dorostu 3.místo přičemž v závěsu na 4.místě skončila Sabina Vaculíková. Nakonec v kategorii mužů vystřílel Kamil Smetana 3.místo. Celkově celou výpravu můžeme hodnotit jako velmi úspěšnou. Jen tak dál :-).

1
2
3
4

15.ledna tradiční VC Uherského Brodu které jsme se účastnili skoro v kompletní sestavě. V kategorii dorostu VzPu4 jsem neměli konkurenci 1.místo Veronika Smetanová 385b., 2.místo Kristýna Jankových 376b., 3.místo Jakub Marek 358b,. V kategorii žáků a žákyň do 14 let jsem vystřílel . František Smetana 1.místo a Martin Miškár 3.místo.

23.ledna VC DDM Třebíč, tyto závody pro náš klub nezačaly v dobrém světle a při cestě do Třebíče se nám pokazilo jedno ze dvou aut, takže jsme museli řešit vzniklou situaci nakonec vše dobře dopadlo a výsledky byly následující  průběžně doplním

29.ledna sobotní ráno a náš klub se otřásl pod chřipkovou virózou a z plánovaných tří aut vyráží do Brna na VC SSK Brno Slatina jen jedno auto. Překvapivě se střílí v prodané střelnici Brno Kývalka a celý závod probíhá v pohodě. Výsledky nebyly nijak přesvědčivé a na místa vítězů dosáhla jen Kristýna Jankových 2.místo v kategorii VzPu40 ženy, juniorky.

5.února a v Březolupech se koná Zlatá diabolka Březolupy, přičemž tento závod je tradiční a rozšířený po celém kraji. Situace s nemocností se v klubu uklidnila a v plné síle jsme vyrazili do Březolup. Celkem se tohoto závodu účastnilo 7 starších střelců a střelkyň a 6 žáků. Výsledky byly následující v disciplíně VzPu60 muži, 1.místo Ondřej Karlík 581b., 2.místo Kamil Smetana 576b. V disciplíně VzPu40 1.místo Veronika Smetanová 380b., 3.místo Jakub Marek 355b. V disciplíně žáků 3.místo František Smetana 297b. Po hlavním závodu v této disciplíně, následovalo finále prvních 8 střelců s nejlepším nástřelem, do kterého se probojovali střelci z našeho klubu Horák, Smetana a Miškár, a na 2.místě se ve finále umístnil Tomáš Horák.

13.února a druhý závod za sezonu v Třebíči. Pomalu se budou uzavírat nominačky na mistrovství, tak že je to jedna z posledních šancí k dobrému nástřelu. V tomto závodu dosáhl Martin Miškár klubového rekordu ve VzPu30 a nastřílel poprvé v existenci SSK Nivnice plný nástřel 300b. 1.místo., následoval ho František Smetana, který střelil 297b. 4.místo. Dále se na 3.místě v kategorii dorostenek VzPu40, umístnila Tereza Ochotná.

MARTINE GRATULUJEME!!!!!

26.února VC Ostravy a poslední možná nominace pro náš klub na Mistrovství ČR. Výsledky následující 2.místo Sabina Vaculíková 370b. v novém kompletu (mimochodem moc slušivém :-), 3. místo Petr Třináctý. 366b.

27.února 4.kolo Krajské střelecké ligy konané v Uherském Ostrohu. Upozorňuji že je to poslední kolo, protože kolo co se mělo konat v Nivnici 13.3. je z technických důvodů zrušeno a bude následovat až finále v Uherském Ostrohu. Výsledky byly pro náš klub příznivé s následujícím umístněním, ve starších žácích 1.místo Martin Miškár 299b., 2.místo František Smetana 298b. V kategorii žákyň střelila fantastických 289b. Vanesa Smetanová, je to její první závod a odstřílený s neuvěřitelnou lehkostí. Jen tak dál Martine a Vaneso!!

1
2
1
Výsledky 4.kola
Půběžné výsledky

13-14.března VC Žilova a VC Plzeň Slovany, poslední víkendový závod před MČR. Těchto závodů se účastnili všichni nominovaní na mistrovství krom nemocného Jakuba Marka a  na horách rekreující se Sabiny Vaculíkové, zbytek výpravy tvořilo družstvo žáků do 14 let. Sobotní závod jsme začali v celku s napětím, všichni věděli že mají natrénováno a každý chtěl dosáhnout skvělého výsledku. Očekávané výsledky přišli po odstřílení VzPu30 žáků do 14 let, 4.místo Tomáš Horák 297b, 5.místo Martin Miškár 297b., 8.místo František Smetana. Skvěle odvedený závod u všech tří střelců a odměna

1. místo ve družstvech a putovní pohár SSK Žilova. Dorostu se ve VzPu40 nedařilo pravděpodobně únava z cesty. Neděle začala v skutku lépe i pro dorostence, Veronika Smetanová 4.místo 384b. Přičemž naši žáci do 14 let ve složení Smetana František, Tomáš Horák a Martin Miškár dál kralovali na předních příčkách v tomto závodu, Tomáš Horák 299b. 2. místo, František Smetana 299b. 3. místo. Všem Blahopřejeme!!!!

20.března konečně očekávané Mistrovství ČR ve  vzduchových zbraních konané jako obvykle v Plzni. Mistrovství jsme započali s menšími nadějemi na medaili a povedlo se, Tereza Ochotná vystřílela 3. místo v kategorii starších dorostenek Terko děkujeme :-)). V kategorii mladších dorostenek skvěle střelila Sabina Vaculíková 5. místo 383b. A výborně střelil Karel Rachůnek 370b. Osobní rekord. Všem blahopřejeme k nominaci a k výsledkům.

2.dubna předposlední závod v sezoně Mistrovství ČR mládeže VzPu30L. Na tento závod se nominovalo hvězdné družstvo našich žáků a trochu jsme si věřili na medaili ve družstvech v této kategorii. Po prvním závodu Martina Miškára a výsledku 296b., se nám tento sen pomalu rozplýval a v nadcházející směně kde střílel Tomáš Horák a František Smetana se nám úplně rozplynul. Tomášovi se závod nepodařil 290b. prostě moc chtěl a nešlo to, František sice tvrdil, že tam má jen jednu devítku, ale neoficiálně se to nepočítá a i kdyby, tak by to nestačilo na medailovou pozici družstva. Po skončení této směny jsme se sešli u výsledků a čekali na oficiální součty, byli jsme mile překvapeni, František tam vážně střelil jen jednu devítku a s výsledkem 299b. obsadil 2. místo Fero móóóc GRATULUJEME!!!

1
2
3
4
5
1
1
2
3
4
5

17.dubna pěkný nedělní den a Finále KSL mládeže Zlínského kraje konané v Uherském Ostrohu. Finále se z našeho klubu zúčastnilo 6 střelců. Celkový průběh byl klidný protože jsme očekávali medaili v kategorii do 14 let. V kategorii do dvanácti let Pavel Flekač střelil 273b přičemž nijak výrazně neovlivnil průběh celého finále. Pochvala patří Eriku Hauerlandovi, který si střelil osobní rekord 274b. V kategorii do 14 let byla situace jiná Martin Miškár hned na začátku nasadil laťku vysoko a s výsledkem 298b skončil na 2.místě, následoval ho František Smetana 295b 3.místo a Tomáš Horák 291b. 4.místo. Dále nám nezbývá než znovu pochválit výkon Vanesy Smetanové, která ve svém druhém závodě střelila vynikajících 290b. a potvrdila, že výsledek z předešlého kola nebyl náhoda, do celkového pořadí nezasáhla, protože neměla potřebný počet odstřílených závodů.